Enerji Sistemleri Mühendisliğine Hoşgeldiniz

Bir öğrenci yerleştirme sınavını da geride bıraktık sınava girildi puanlar alındı tercihler yapıldı kimileri istediği bölüme yerleşti kimileri yerleşemedi. Bu zorlu aşamayı geçtikleri için tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz. Bölümümüzü tercih eden arkadaşlara da hoş geldiniz diyoruz.

Enerji Sistemleri Mühendisliği Ülkemizde son yıllarda ismini duymaya başladığımız bir bölüm. Enerji artık Dünyanın olmazsa olmazları arasında. Giderek artan nüfusla birlikte teknolojinin de gelişmesi ülkeleri enerjiye tamamen bağlı kılmıştır. Enerji ihtiyacı arttıkça kaynak arayışı da hızlanmış ve yenilenemez enerji kaynakları olan petrol, doğal gaz ve kömür gibi kaynaklar hızla tükenmeye başlamıştır. Son yıllarda yenilenebilir enerji kaynaklarına hızlı bir geçişe şahit oluyoruz. Özellikle gelişmekte olan Ülkeler için kendi enerjisini üretmek oldukça önemlidir bu durum dışa bağımlılığı azaltacaktır. Ülkemiz de gelişmekte olan bir ülke olduğu için kendi enerjisini kendisi üretmek dışa bağımlılığı azaltacaktır. Bizler dört yıl boyunca her türlü enerji kaynakları hakkında eğitim almış bir mühendislik dalıyız. Aldığımız bu eğitimi Ülkemiz için en faydalı şekilde kullanmakta bizim üstümüze düşen pay.

Enerji Sistemleri Mühendisi olarak devlet kadrosunda henüz alım yok denecek kadar az özel sektör ve akademik camiada daha çok iş olanağı bulabiliyoruz. Mezun sayımız arttıkça ve biz bir oldukça devlet kadrosunda da sayımızın artacağı açıktır. Özel sektörde Enerji Sistemleri Mühendisi ne iş yapar nerelerde çalışabilir derseniz Güneş santrallerinde rüzgar santrallerinde nükleer santrallerinde ve tüm enerji üretim alanlarında çalışabiliriz.

Bizler diğer büyük mühendislik dalları altında ezilmemek için birlik olmalıyız bu noktada yeni açılan bu forum sitesi altında birbirimizle kaynaşabilir destek olabilir ve kendimizi gösterebiliriz. Forum sitemiz henüz yeni açılmıştır ve biz yeni kazanan arkadaşlarımızı, öğrenim gören arkadaşlarımızı ve mezun arkadaşlarımızı bu forumda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Tekrardan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz aramıza hoş geldiniz…

Bir Cevap Yazın